עמודים
phd writing service usa

הפורטל הישראלי להדרכת הורים

ילדים ומוטיבציה

ילדים ומוטיבציה

כהורים, עד שלא נשחרר את המושכות, ילדינו לא יוכלו לקחתן. לכן, אם רצוננו שילדינו יהיו אחראים יותר, הצעד הראשון הוא שלנו – לשחרר את האחיזה.
"אני רוצה שתהיה לי יותר מוטיבציה ללמוד, יותר מוטיבציה להיפגש עם חברים", אומר לי מתבגר באימון. שאלתיו: "למה?", "לא יודע" הוא עונה. "זה נשמע יותר כמו רצונם של הוריך מאשר שלך", אני אומרת, הוא מחייך ואני ממשיכה.. יקירי, מוטיבציה, כמו אושר, כמו התלהבות אינו דבר שניתן להעניקו לך, זהו דבר אשר תוכל אך ורק לדלות מתוכך. החדשות הטובות הן, שזו בחירתך כל רגע וכל דקה. אתה יכול להחליט שדבר מסויים משעמם אותך, ואתה יכול להחליט שאתה מתלהב מהדבר. אתה יכול להחליט שמשהו מרגש אותך או בכלל לא מעניין אותך; הכל, הכל, הכל, בידיים הנפלאות והעוצמתיות שלך. אתה מבין, רוב האנשים חיים את חייהם בציפייה שמישהו ידליק אצלם את האור, כביכול, שמשהו חיצוני יגרום להם להתלהבות, עניין, אושר ושמחה; אני ממש לא מאחלת לך לחיות כך, אלא להיות השולט והאחראי היחידי לכיבוי ולהדלקה של מתג ההשראה, ההתלהבות והמוטיבציה שלך. …."
הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות על-מנת שילדיכם יהיו מאושרים הוא ללמדם כי אושרם הוא בחירתם ואינו תלוי באף אחד או שום דבר מלבדם.

הכותבת:

שני הורביץ

מייל: shani.coach@gmail.com

טלפון: 054:9798308

השאר תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>