עמודים

הפורטל הישראלי להדרכת הורים

4 דברים שאסור לעשות בזמן התקף זעם של הילד

פורסם

אם אתם הורים, סביר להניח שאתם זוכים מדי יום לשלל הצעות והסברים איך צריך להתמודד עם התקף זעם (טנטרום) של ילדים צעירים ומה כדאי לעשות כשהם מאבדים שליטה. יש האומרים לכם שאתם מפנקים יתר על המידה את הזאטוטים, אחרים נוזפים בכם על קפדנות מוגזמת, וכשאתם מגיעים לגינה השכונתית תמיד יהיו הורים שישמחו להשמיע באוזניכם פרקים נבחרים (ונרחבים...) משיטות הפעולה שהם פיתחו.

קרא עוד

אמא, אני רוצה שתקני לי…

פורסם

רוב ההורים מרגישים תחושה לא נעימה למנגינת ילדיהם: "אמא, אני רוצה....." או אבא תקנה לי" וזאת מפאת תחושת אחריות שהם נושאים על גבם לספק את כל צרכי ילדיהם, כאילו הם האחראים על שביעות רצונם של ילדיהם. לחלק מן ההורים ישנה תחושת ביקורת ושיפוטיות הן על ילדיהם - "שהם אינם מסתפקים במועט", "שהם כל הזמן רוצים עוד ועוד"

קרא עוד

3 התנהגויות של ילדים שלא כדאי להתעלם מהם

פורסם

מי שמכיר אותי יודע שאני אוהבת לתת להורים את העיצה הבאה: התעלמו ככל האפשר מהתנהגות שלילית וחזקו ככל שניתן התנהגות חיובית, וזאת על מנת לעודד התנהגויות רצויות. אני עומדת מאחורי עיצה זו, במיוחד כאשר מדובר בילד עם התנהגות שלילית קשה. יחד עם זאת, אני גם מלמדת הורים לשקם את הסמכות ההורית שלהם, וחלק מהעבודה היא הצבת גבולות ברורים ועקביים ותגובה הורית יעילה לנוכח התנהגות שלילית שחוזרת על עצמה.

קרא עוד

איך להפחית מריבות בין אחים

פורסם

יריבות בין אחים הוא נושא כואב ברוב הבתים. באופן טבעי הורים חולמים שהילדים שלהם יאהבו אחד את השני, ישתפו אחד את השני ויתחשבו. השאלה היא מהי מידה סבירה של יריבות ומה גורם ליריבות לעבור את גבול הסביר ולהפוך את החיים בבית לבלתי נסבלים?

קרא עוד